Materace medyczne

Materace medyczne – Galeria Szumen – Kielce

Materace medyczne w ofercie Galerii Szumen w Kielcach służą poprawie wad postawy. Doskonale sprawdzają się także u użytkowników z dużą nadwagą. Ich specjalistyczna budowa gwarantuje bowiem właściwe ułożenie ciała. Zwiększona sztywność przeciwdziała zapadaniu się w materac. Służy to właściwemu krążeniu krwi i ułatwieniu oddychania. Materace medyczne ograniczają zatory krążeniowe i drętwienie kończyn. Często wyposażone są w różne strefy twardości. Odpowiednio wzmocnione w miejscach dużego nacisku zwiększają komfort odpoczynku i snu. Mięśnie szybko się regenerują. Nie dochodzi do ich skurczy wywołanych niewygodną pozycja. Sprzyja temu zastosowanie pianek termoplastycznych. Pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do niego zapewniając maksimum wygody. Wiele modeli materacy leczniczych w ofercie ma właściwości przeciwodleżynowe. Są niezastąpione dla osób starszych, trwale leżących oraz w trakcie choroby i rehabilitacji.

Materace medyczne – najpopularniejsze wymiary

Wymiary w jakich dostępne są materace lecznicze nie odbiegają od standardów. Są one dopasowane do ram łóżek powszechnych w sprzedaży. Idealnie mieszczą się na typowych łóżkach szpitalnych i z regulowanym stelażem. Materace lecznicze w ofercie Galerii Szumen w Kielcach mają szerokość 80, 90, 100, 120, 140 i 160 cm, zaś niektóre modele dostępne są nawet w wersjach 180 i 200 cm. Ich grubość oscyluje wokół 20 cm. Jest ona zależna od producenta, zastosowanej technologii i materiałów użytych do produkcji.

Antyalergiczne materace lecznicze – twardość

Twardość materacy medycznych zależy od zastosowanych do ich produkcji materiałów. Wśród nich znajdują się bowiem materace sprężynowe i piankowe. Ich przeznaczenie jest różne i zależy od potrzeb osoby korzystającej. W przypadku osób, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej najlepsze okazać się mogą medyczne materace termoplastyczne. Dopasowują się one do kształtu i ciężaru ciała. Te sprężynowe służą zaś profilaktyce i leczeniu wad postawy. Materace przeciwodleżynowe mają nie tylko komfortowe wypełnienie. Ich powierzchnia jest wykończona odpowiednim materiałem. Wydajna wentylacja sprawia, że użytkownik nie poci się nadmienienie. Materace medyczne są antyalergiczne. Mają przede wszystkim zapewnić komfort osobom z dużą nadwagą oraz wymagającym dłuższego leżenia.

Materace medyczne – ceny w Galerii Szumen w Kielcach

Ceny materacy medycznych zależą od ich jakości i wymiarów. Wiele modeli osiąga dość wysoką wartość. Należy jednak pamiętać, że spełniają one wiele dodatkowych funkcji. Są antyalergiczne. Istnieje możliwość dobrania ich pod kątem konkretnych schorzeń. Stąd ceny materacy medycznych wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych.

Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego materaca medycznego w Galerii Szumen – Kielce? Oferujemy darmowe i fachowe doradztwo w zakresie sprzedawanego asortymentu. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z naszym Biurem.

Sprawdź u nas:

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password