Materace

Wygodny i zdrowy materac do łóżka – Galeria Szumen - Kielce

Najważniejsza w materacu jest jego elastyczność. Ta jednak musi być dopasowana indywidualnie do każdego. Są bowiem osoby lubiące spać na twardszym materacu. Dla innych wygodny sen to materac miękki. Skalą pomiaru twardości jest czynnik H1 do H4. H3 oznacza materac odpowiedni dla osoby o wadze 80 -100 kg. Wygodny materac do łóżka nie jest kwestią gustu. To konieczność. Z wiekiem doceniana coraz bardziej. Pozwala efektywniej odpocząć. Zapewnia maksymalny komfort i możliwość rozciągnięcia mięśni. Dopasowuje się do kształtu ciała gwarantując optymalne ułożenie kręgosłupa. Istotne jest jednak właściwe dobranie twardości materaca do wagi i predyspozycji.

 • Miękki materac sprawi, że mięśnie będą spinać się. We śnie będziemy odruchowo szukali najlepszego ułożenia ciała. Kręgosłup zapada się w zbyt miękkim materacu. Prowadzi to bólu pleców i mięśni.
 • Twardy materac utrudnienia krążenia krwi. Powoduje miejscowe zatory i drętwienie kończyn. Wymusza zmianę ułożenia ciała w czasie snu. Organizm nie odpoczywa. Pobudce towarzyszy uczucie niewyspania i zmęczenia.

Jak dobrać twardość materaca do wagi?

Przyjmuje się, że osoby z wagą ciała powyżej 80 kg powinny stosować materace twarde. Ich budowa pozwala rozłożyć ciężar na całej powierzchni, przez co ciało nie zapada się. Nie bez znaczenia dla twardości materaca są jego wymiary. Występują one bowiem w wersji jedno i dwuosobowej. To ważne. Im większe wymiary materaca do sypialni tym mniej twardy staje się pośrodku. Osoby ważące mniej niż 80 kg mają do wyboru szerszą ofertę. Wśród nich znajdują się materace miękkie, które mogą okazać się znacznie wygodniejsze. Należy jednak pamiętać, że materac dwuosobowy może okazać się zbyt delikatny.

Wymiary materacy do łóżek

Wymiary materaca do sypialni określone są najczęściej rozmiarem ramy łóżka. Jeśli jednak mamy możliwość wyboru należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Materac powinien być około 20 cm dłuższy od nas. Oznacza to, że przy przykładowym wzroście 180 cm powinien mieć długość 200-210 cm. Szerokość materaca to wyjątkowo indywidualna sprawa. Tu ważny jest przede wszystkim komfort osoby śpiącej. Jednym wystarcza 90 cm, dla innych 140 cm to wciąż za mało. Należy pamiętać o drugiej połówce. Dwuosobowe materace mogą osiągać szerokość nawet 220 cm. Są przy tym twarde i nie odkształcają się. Ich dużą elastyczność zapewnia system szycia i wysoka jakość materiałów użytych do ich produkcji.  Materac na łóżko ma standardowe wymiary: 120×200; 140×200; 160×200; 180×200; 200×200 i jest dostępny w twardościach H1 do H4. Rodzaj odpowiada za komfort użytkownika. Jest także wyznacznikiem ceny. Do wyboru mamy:

 • materac piankowy - powszechnie stosowany. Charakteryzuje się dobrą jakością wykonania i trwałością. Nie odkształca się. Jest odporny na wilgoć oraz drobnoustroje;
 • materac bonelowy - wypełniony sprężynami tworzącymi siatkę. Obłożone ochronną pianką poliuretanową oraz włóknem kokosowym. Jeden z tańszych i mniej komfortowych.
 • materac kieszeniowy - powszechny materac do łóżka. Sprężynowa alternatywa dla pianki. Każda sprężyna ulokowana jest w oddzielnej kieszonce. Gwarantuje doskonałe dopasowanie do sylwetki osoby leżącej;
 • materac lateksowy - wysokiej sprężystości materac do łóżka sypialnianego o standardowych wymiarach. Charakterystyczny dla nich jest wysoki komfort snu. Są wyjątkowo trwałe, nie odkształcają się przez wiele lat użytkowania. Doskonale wentylowane materace lateksowe polecane są dla alergików;
 • materac kokosowy - jeden z twardszych. Charakteryzuje się doskonałą wentylacją i komfortem temperatury u śpiącego.

Cena a jakość materaca

Jaki materac jest najlepszy? Jaki najtrwalszy? Na te pytanie nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Z pewnością jednak materac jest produktem, na którym nie należy oszczędzać. W ofercie rynkowej dostępnych jest wiele materacy, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Oferta Galerii Szumen to sprawdzony asortyment. Materace pochodzą od uznanych na świecie firm. Produkowane są z wysokiej jakości półproduktów, i materiałów. Są trwałe i elastyczne. Nie odkształcają się nawet przy dużych obciążeniach. Odpowiednio dopasowane służyć będą przez wiele lat. Cena materaca do łóżka zależy od wymiarów, producenta i jego wypełnienia.

Na co zwrócić uwagę kupując materac?

 • Twardość - ta cecha materaca odpowiada za komfort snu;
 • wymiary – materac musi być 20 cm dłuższy od śpiącego i dopasowany szerokością do indywidualnych potrzeb;
 • cena i jakość – ta zależność jest ważna podczas wyboru materaca. Te najtańsze na rynku niekoniecznie są wygodne.
 • trwałość – sprawi, że będziesz używać dłużej swego najlepszego materaca.

Sklep online Galeria Szumen – Kielce – służy profesjonalnym doradztwem w zakresie oferowanych produktów. Nie wiesz dobrać materac do swojego łóżka? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru. 

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe – Galeria Szumen – Kielce Materace sprężynowe polecane są osobom o większej wadze. Doskonale...

Materace piankowe

Materace piankowe – Galeria Szumen Materace piankowe wyróżniają się rodzajem wypełnienia. To zamiast sprężyn jest...

Materace nawierzchniowe

Najlepsze materace nawierzchniowe Materace nawierzchniowe mają specyficzną funkcję. Służą zazwyczaj jako nakładka...

Materace medyczne

Materace medyczne – Galeria Szumen – Kielce Materace medyczne w ofercie Galerii Szumen w Kielcach służą poprawie...

Materace dla dzieci i...

Materace dla dzieci i młodzieży Materace dla dzieci i młodzieży charakteryzują się rozmiarem. Nieco inny skład...

Materace hybrydowe

Megawygodne materace hybrydowe Materac hybrydowy jest najnowocześniejszym rozwiązaniem w tej branży. Łączy on w...

Materace lateksowe

Lateksowe materace piankowe Materace lateksowe słyną z niezwykłej elastyczności i wysokiego komfortu....

Jest 98 produktów.

Pokazano 1-18 z 98 pozycji

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password