Materace piankowe

Materace piankowe – Galeria Szumen

Materace piankowe wyróżniają się rodzajem wypełnienia. To zamiast sprężyn jest elastyczny materiał, który dopasowuje się do ciała. Wiele modeli ma różne stopnie twardości. Są też modele dwustronne. Do materacy piankowych używa się wypełnień poliuretanowych, wysokoelastyczne, termoplastyczne oraz ich połączenie. Każde z nich zachowuje się nieco inaczej pod ciężarem. Wszystkie są antyalergiczne i łatwe w czyszczeniu.

Materace piankowe – wypełnienie a komfort snu

Materace piankowe charakteryzują się wysoką elastycznością punktową. W najprostszych wersjach wypełnieniem jest sztywna gąbka. Bardziej nowoczesne materace składają się z kilku warstw. Każda z nich zapewnia inny nacisk i sztywność. Hitem są materace piankowe modelowane. Są wzmocnione w miejscach, gdzie przykładany jest największy nacisk. Znacznie wolniej się odkształcają. Szybciej też wracają do właściwego kształtu. Pozwala to na znacznie szybszą regenerację mięśni i stawów po męczącym dniu. Znalezienie najwygodniejszej pozycji na materacu piankowym nie jest trudne. Dopasowuje się on bowiem do obrysu ciała, chroni kręgosłup i szyje. Kończyny pozostają w optymalnej do wypoczynku pozycji. Ogromnym atutem jest niska waga materacy piankowych. Ich podniesienie, obrócenie, czy czyszczenie jest niezwykle łatwe.

Wymiary materacy piankowych

Wymiary materacy piankowych są standaryzowane. Są one dopasowane do większości mebli sprzedawanych na rynku. Najpowszechniejsza ich długość to 200 cm. Szerokość materacy piankowych dostępnych w Galerii Szumen w Kielcach to 80, 90, 100, 120, 140, 160 cm, a w niektórych modelach także 180 i 200 cm. Tak duża rozpiętość rozmiarów pozwala dobrać właściwy do każdej ramy łóżka. Doskonale też sprawdzą się na stelażach regulowanych. Ich wysokość to okolice 20 cm. Tak duża warstwa pianki amortyzującej zapewnia wysoki komfort odpoczynku i snu. Materace piankowe są doskonale wentylowane. Zarówno jego powierzchnia, jak i środek swobodnie przepuszczają powietrze. Ma to bardzo duży wpływ na higienę snu. Odpowiednio wentylowany materac piankowy zapewni ochronę przed nadmiernym poceniem się i przegrzewaniem. Latem zapewnia chłód, zimą zaś przytulne ciepło.

Materace piankowe – szeroka oferta i konkurencyjna cena – Galeria Szumen - Kielce

Materace piankowe różnią się jakością wykonania. Te najprostsze składają się z jednej warstwy materiału wypełniającego. Te lepszej jakości wypełniane są materiałami o różnej twardości. Ma to wpływ na komfort snu, ale też i trwałość materaca piankowego. Ważne jest, by dostosować jego rodzaj do wagi użytkownika. Cena materacy piankowych w Galerii Szumen w Kielcach zależy przede wszystkim od sposobu produkcji oraz wymiarów.

Antyalergiczne materace piankowe

Materace piankowe wypełnione poliuretanem i innymi elastycznymi materiałami są antyalergiczne. Surowiec użyty do ich produkcji utrudnia powstawanie kolonii grzybów, alergenów i pleśni. Nie bez znaczenia jest tu wentylacja materaca piankowego. Skutecznie usuwa wilgoć i filtruje alergenne pyłki.

Sprawdź u nas:

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-18 z 59 pozycji

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password