Sekretarzyki

Sekretarzyk — tajemniczy mebel z historią

Nazwa sekretarzyk pochodzi od francuskiego słowa: secrétaire. Wywodzi się z łaciny. „Secretum” oznacza tajemnicę. To najlepiej oddaje funkcję sekretarzyka postrzeganego jako mebel chroniący prywatne rzeczy właściciela. Mebel ten pochodzi z Francji. Tworzył wystrój gabinetów oraz pokoi zajmowanych przez ówczesne damy. Charakterystyczne dla nich były stylizowane nóżki. Posiadały blat wykorzystywany do pisania. Pod nim umieszczano specjalny schowek. Służył on do przechowania piór oraz papierów i innych akcesoriów piśmienniczych. W bogatych domach sekretarzyki były dodatkowo zdobione, niekiedy też rzeźbione. Meble wykonane były z drewna. Obecnie sekretarzyki są stylową formą biurka. Nadają pomieszczeniu niewątpliwego stylu i elegancji. Świadczą o wybitnym guście właścicieli.

Sekretarzyk, czyli klasyczny mebel w nowoczesnej odsłonie

Obecnie sekretarzyki to wszechstronne, najczęściej drewniane meble. Stanowią doskonały element wystroju gabinetów oraz salonów. Często spotkać je można w sypialniach. Tam spełniają funkcję toaletki dla kobiet. Mnogość zakamarków i schowków sprawia, że mieszczą większość kosmetyków i utensyliów do aplikacji. To wyjątkowo funkcjonalne meble, które wracają do łask. Stanowią ponadto elegancki sposób na klasyczny wystrój wnętrza. Gięte nóżki z drewna, bogate zdobienia i rzeźbione wykończenia podkreślają styl i gust domowników. Co ciekawe, sekretarzyki doskonale współgrają z nowinkami cywilizacyjnymi. Bez problemu można na nich umieścić komputer z monitorem, czy też laptop. Posłużą też podczas sporządzania ręcznych notatek, czy pisaniu listów. Przede wszystkim jednak spełniają wysoce dekoracyjną funkcję.

Sekretarzyk — renesans w wystroju wnętrz

Sekretarzyki są niezwykle funkcjonalnymi meblami. Prócz wyjątkowego wyglądu i stylu oferują wygodne miejsce do pracy. Chętnie wykorzystywane są zamiast biurek. Sekretarzyki, także te z nadstawką wytwarzane są z litego drewna lub płyty MDF. Dostępne w wielu kolorach i wzorach pasują do niemal każdego wnętrza. Nadają mu elegancji. Proste lub bogato zdobione są niezwykle chętnie wykorzystywane przez projektantów wnętrz. Wyróżniają je. Sprawiają, że przestrzeń staje się nasycona klasycznym stylem ludwikowskim. Obecnie to prawdziwie arystokratyczny mebel. Doskonale nadaje się do przechowywania dokumentacji, rodzinnych pamiątek lub bibelotów. Ukryte przed wzrokiem schowki stanowią świetne miejsce dla drobiazgów. To mebel, który spotkać można w kancelariach oraz biurach. Gości też w domach, gdzie właścicielom zależy na oryginalnym wystroju. Dopasowany stylem i kolorem stanowi niewątpliwą ozdobę. Wykonane z ciemnego drewna świetnie pasują do biur i pomieszczeń związanych z pracą. Biały lub jasny sekretarzyk jest idealnym meblem do salonu i sypialni. To wyjątkowy mebel z wiekową historią. Doskonały dla każdego, kto ceni sobie niebanalny styl i elegancję we wnętrzach.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wróć na stronę główną

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password