Pusta ściana w salonie

Pusta ściana w salonie – aranżacje

Pusta ściana w salonie nie wygląda dobrze, jednak jej aranżacja wcale nie należy do najłatwiejszych. Może się zdarzyć, że nie mając dobrego pomysłu zwyczajnie ją „zagracimy”, a to chyba nawet gorsze od pozostawienia jej pustej. Czasami drobna zmiana ma ogromne znaczenia dla całego pomieszczenia. Aranżacje pustej ściany w salonie dobrze połączyć ze stylem, w jakim jest on urządzony lecz trochę szaleństwa nie zaszkodzi. Mały element czy nawet cała ściana w zupełnie odmiennym charakterze może pozytywnie zaskoczyć nawet najbardziej stonowane i zachowawcze osoby.

Nawet jeśli lubisz minimalizm to pusta ścina w salonie nie jest dobrą wizytówką i może świadczyć o braku pomysłu na jej wykorzystanie i nieważne, że jest to ściana za telewizorem, komodą czy sofą – pusta wygląda źle. Jak zatem zaaranżować pustą ścianę w salonie, żeby przyciągała spojrzenia gości a nas samych wprawiała w dobry nastrój?
Co powiesić nad komodą w salonie.

Pusta ściana w salonie a styl wnętrza

Styl skandynawski lubi dekoracje ścienne. Prócz dużych drewnianych dekoracji bardzo popularne są galerie zdjęć lub plakatów w ramach o różnej grubości i wielkości. Styl skandynawski nie lubi pstrokatych kolorów, więc jeżeli decydujemy się na plakaty ważne, aby były jak najbardziej stonowane. Idealnie sprawdzą się sentencje lub napisy motywacyjne lub czarno- białe fotografie.

Styl boho w nowoczesnej odsłonie to kolory złamanej bieli i jasne odcienie beżu. Na ścianie idealnie będą prezentować się wiklinowe ozdoby, łapacze snów lub pleciona makrama. Drewniana drabina oparta o pustą ścianę, ozdobiona jasnymi lampkami, może stać się bardzo niebanalną i oryginalną ozdobą.

Styl nowoczesny i styl glamour to galeria czarnobiałych zdjęć z ramami w tym samym stylu, nadadzą one szyku i elegancji. Metalowe i złote detale będą równie pięknie zdobić ścianę podobnie jak dekoracyjne lustra. Kryształowe kinkiety na pustej ścianie w salonie stworzą aranżację iście glamour.

Styl industrialny to dość surowe dodatki, jeżeli fascynuje cię ten nurt, postaw na metalowe dekoracje. Im bardziej dziwne i nieprzewidywalne kształty tym lepiej będą wyglądały. Metalowe półki czy cały regał na pustej ceglanej ścianie w salonie zrobi prawdziwą robotę.

Pusta ściana w salonie – obrazy i plakaty

obrazy i plakaty na ścianie

Jednym z bardzo ciekawych pomysłów na pustą ścianę w salonie jest ozdobienie jej obrazami lub plakatami. Mamy do wyboru różne rozwiązania. Mogą to być dwa plakaty z tym samym motywem lub cała, wręcz galeria z bardzo zróżnicowanymi kształtami i wielkościami ramek. To co będą one przedstawiały powinno być dopasowane do stylu, jaki panuje we wnętrzu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami sztuki idealnym rozwiązaniem będzie replika znanego obrazu lub obraz namalowany własnoręcznie. Czasem prosta kreska może wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki. Jeden obraz na pustej ścianie załatwi całą jej aranżację.

Pusta ściana w salonie – półki na ścianie czy ściana z półek?

Obie opcje wyglądają pęknie, ale nie obie pasują do każdego wnętrza. Ściana z półek we wnętrzu loftowym to strzał w dziesiątkę. O nic więcej nie musimy się martwić. To co na nich postawimy to już indywidualny wybór, ale nawet kiedy metalowy regał zostanie w większej części pusty, będzie wyglądał bardzo ozdobnie. Półki to też dodatkowe miejsce na książki czy bibeloty z podróży. Im bardziej fikuśny kształt tym bardziej ciekawie będą wyglądały. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i nawet kiedy zostaną puste ściana nabierze bardzo osobistego charakteru.

Obie opcje wyglądają pęknie, ale nie obie pasują do każdego wnętrza. Ściana z półek we wnętrzu loftowym to strzał w dziesiątkę. O nic więcej nie musimy się martwić. To co na nich postawimy to już indywidualny wybór, ale nawet kiedy metalowy regał zostanie w większej części pusty, będzie wyglądał bardzo ozdobnie. Półki to też dodatkowe miejsce na książki czy bibeloty z podróży. Im bardziej fikuśny kształt tym bardziej ciekawie będą wyglądały. Można z nich tworzyć dowolne kompozycje i nawet kiedy zostaną puste ściana nabierze bardzo osobistego charakteru.

Pusta ściana w salonie – lustereczko powiedź przecie …

Lustra to nie tylko ozdoba pustej ściany w salonie, dzięki nim możemy zagrać światłem i optycznie powiększyć czy doświetlić pomieszczenie. Jeżeli pusta ściana w salonie jest dość duża z powodzeniem można powiesić na niej kompozycję z kilku luster. Ważne, aby były różnej wielkości i w różnych ramach. Przy mniejszych powierzchniach skupmy się na jednym lustrze w bardziej ozdobnej oprawie.

Pusta ściana w salonie – rodzinna galeria zdjęć

W każdym pomieszczeniu nie zależnie od panującego stylu wyglądają pięknie i przyciągają uwagę. Ściana będzie wyglądać bardzo efektownie, kiedy użyjemy ramek o różnej wielkości. Jest to bardzo prosty i niedrogi sposób na aranżację pustej ściany w salonie. Warto jednak wcześniej rozplanować ułożenie zdjęć, aby uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Pusta ścina w salonie – zegary

Zegar na ścianę do salonu to nie tylko fajna ozdoba, ale również funkcjonalność. Można go dobrać do mebli jakie znajdują się w salonie lub uczynić z niego element, który będzie indywidualnym akcentem i ożywi pomieszczenie. Pamiętajmy o wielkości zegara, dobierzmy go proporcjonalnie do pustej ściany w salonie. Warto pamiętać również, aby zegar nie był zbyt głośny, ponieważ z biegiem czasu może stać się to dla nas irytujące.

Pusta ściana w salonie – zagrajmy w zielone

Zielona ściana w salonie to propozycja dla osób które kochają naturę. Do dekoracji pustej ściany w salonie możemy wykorzystać żywe jak i sztuczne rośliny. Mogą to być gotowe panele z mchu lub dekoracje, które wykonamy sami. Wystarczy parę ozdobnych doniczek z ulubionymi roślinami zawieszonych na relingach i już mamy gotową kompozycję. Rośliny możemy również poustawiać na półkach.

Najważniejszą zasadą, o której powinniśmy pamiętać aranżując pusta ścianę w salonie, to umiar w ilości dekoracji. Jeżeli zachowamy równowagę, efekt będzie gwarantowany.