Stół czy ława

Co postawić na stolik kawowy

Stolik kawowy znajduje się niemal w każdym domu, jest nierozłączną częścią pokoju dziennego czy salonu. Często, w małych mieszkaniach, to właśnie on tworzy miejsce, przy którym zasiadamy z przyjaciółmi przy filiżance kawy. Czym go „okrasić”, aby wyglądał pięknie i subtelnie? Co postawić na stolik kawowy, aby nie zakłócić jego funkcji użytkowej?

Stolik kawowy to nie tylko miejsce na kawę i ciastko, warto pomyśleć o tym, jak by go subtelnie udekorować. Nie jest to mebel, który jest w użyciu non stop, więc fajnie, jak nie będzie stał pusty. Wystylizowanie stolika kawowego to świetne uzupełnienie stylu panującego we wnętrzu. To co na nim postawimy może nawiązać do wystroju lub być całkowicie odmienne – kontrastowe. Co zatem można postawić na stolik kawowy, by prezentował się efektownie?

Rozkwiecony stolik kawowy

Chyba jedną z najpiękniejszych ozdób i to nie tylko stolika, są cięte kwiaty. Doskonale będą się prezentować w pięknym wazonie ozdobnym, który będzie dopasowany kolorystycznie do całości wnętrza. Jeżeli nie możesz zdecydować się na kolor, postaw na szklany przeźroczysty wazon, taka klasyka sprawdzi się w każdym wnętrzu. Alternatywą dla kwiatów ciętych będą suche bukiety. Odpowiednie kompozycje prezentują się równie pięknie co kwiaty cięte.

Co postawić na stolik kawowy? – niskie rośliny doniczkowe

Tak, one również będą wyglądały zachwycająco na stoliku kawowym. Pamiętajmy jednak, aby były to niskie kwiaty i takie, które nie są niebezpieczne w przypadku kontaktu z nimi. Designerska doniczka będzie idealnym uzupełnieniem kompozycji. Jeżeli nasz stolik jest nieco większy, możemy pokusić się o dwie doniczki różnej wielkości – efekt murowany.

Tace, misy i kosze – metaloplastyka w naszym salonie

Stolik kawowy i taca ozdobna to komplet idealny. Na takiej tacy możemy dodatkowo coś ustawić, albo zostawić ją samą dla podkreślenia jej piękna. Stolik kawowy służy zazwyczaj do podania na nim poczęstunku, dlatego dobrym i praktycznym rozwiązaniem będą misy, które możemy wypełnić ulubionymi ciastkami czy cukierkami. Kosze natomiast możemy przeznaczyć na owoce. Wypełnianie koszy sezonowymi owocami nada klimatu w pomieszczeniu, a zapach np. jesiennych jabłek będzie unosił się w całym domu.

Co postawić na stolik kawowy? – świece, zapachy i figurki

Wszystko podane na tacy. Oczywiście nie jest konieczna bo ozdobna figurka będzie pięknie wyglądała solo, ale już zestaw świec zapachowych ustawiony na tacy będzie prezentował się bardzo elegancko. Jeżeli chcemy, aby subtelny zapach unosił się podczas picia kawy, możemy postawić na olejki zapachowe. Działają bardzo odprężająco, a ozdobna butelka zrobi całą robotę.

Światło na stolik kawowy proszę!

Zdarza ci się czytać książkę czy czasopismo przy kawie? – oświetl stolik małą lampką o ciekawym kształcie. Ustawienie takiego gadżetu na stoliku kawowym, będzie miało nie tylko aspekt praktyczny, ale również mocno dekoracyjny. Dodatkowo odłożona lektura nada wszystkiemu dużej estetyki. Wieczory nabiorą też niepowtarzalnego klimatu przy lekko przygaszonym świetle.

Czas na zegary

Czy na stoliku kawowym postawić zegar? Oczywiście, niewielkich rozmiarów zegar, będzie wyglądał uroczo, a my będziemy go mieć na oku, gdybyśmy zatracili się w popołudniowej kawie.

Porcelana na widoku

Wracamy do tacy, bo ona będzie stanowiła podstawę naszej porcelany. Jeżeli nasza kolekcja jest okazała, możemy na stoliku kawowym ustawić samą cukiernicę, będzie to wystarczająca ozdoba stolika. Jeżeli możemy pozwolić sobie na paterę, stworzymy piękny, bardzo subtelny komplet.

To tylko część pomysłów jakie możemy wykorzystać w aranżacji stolika kawowego. Co na nim postawić zależy wyłącznie od naszych upodobań. Czasami to nie tylko kwestia estetyki, ale również praktycznych rozwiązań. Czasami odpowiednia aranżacja ozdoby może ukryć małe mankamenty tego mebla. Ustawiajmy, zmieniajmy, twórzmy niezwykłe aranżacje.

Polecamy: